Tone Vays: Cena Bitcoin Won’t Leave $6K-$10K Range do 2021 r.

S&P 500 jest zagrożony poważnym zderzeniem w przypadku dziennego zamknięcia poniżej 3.000 punktów, ostrzega Tone Vays, ponieważ dane wskazują, że Bitcoin jest skorelowany w 95%.

Bitcoin (BTC) w 95% skorelowany z S&P 500 może nawiedzać inwestorów w tym tygodniu, ponieważ jeden z analityków ostrzegł, że wkrótce może dojść do 400-punktowego krachu.

W ostatnim odcinku swojej serii Trading Bitcoin System na YouTube, Tone Vays skupił się na Bitcoinie spadającym wraz z akcjami.

Rozdzielenie Bitcoinów w niebezpieczeństwie

BTC/USD zanurzyły się 25 czerwca, ponieważ rynki w dużej mierze straciły na świeżym zakażeniu koronaawirusem.

Pomimo byczych wiadomości dla Bitcoin’a w tym tygodniu, największa korelacja kryptokurrency’u z rynkami akcji wróciła w centrum uwagi, ponieważ wzrosła presja niedźwiedzia. W czasach prasy, BTC/USD spadły poniżej 9000 dolarów i osiągnęły poziom 9 200 dolarów.

Teorie od dawna twierdziły, że do tego tygodnia Bitcoin „uniezależniał się“ od wpływów makro – pomimo danych, które w podobny sposób pokazują zakres korelacji w szczególności z S&P 500.

Wraz ze wzrostem infekcji, rynki były również zaniepokojone ponadprogowymi danymi na temat bezrobocia ze Stanów Zjednoczonych, Bloomberg podał w czwartek – 1,48 mln tygodniowo.

Vays podsumował:

„Jak mówiłem od miesięcy, nie mam powodu, aby odchodzić od moich prognoz na początku roku, że Bitcoin utknie między 6.000 a 10.000 dolarów przez większość tego roku.“

Bitcoin kontra S&P 500 Wykres 3-miesięczny

Bitcoin vs. wykres 3-miesięczny S&P 500. Źródło: Przekrzywienie

Vays eyes $7,000 BTC cena piętra
Na poziomie technicznym, w odniesieniu do Vays był dzienny wskaźnik względnej siły Bitcoin’a (RSI), podczas gdy stopa finansowania BitMEX, która zazwyczaj jest sprzeczna ze wskaźnikami rynkowymi, migała byczo w czwartek.

„W tej chwili stopa finansowania BitMEX-a faworyzuje byki, mówiąc, że handlowcy na BitMEX-ach są trochę nadgorliwi w stosunku do minusów“, kontynuował.

RSI łamiące się poniżej długoterminowej linii trendu w czerwcu przyszło w tym samym czasie, co wyższy poziom cen Bitcoinów w porównaniu z majem – to zauważalna rozbieżność, mówi Vays.

Jeśli niedźwiedzie wygrają, potencjalna niska cena BTC/USD powinna znajdować się w strefie 7.000 dolarów, z RSI na poziomie około 30, dodał.

W przypadku akcji, perspektywa była ponura – brak stabilnej strefy wsparcia mógłby spowodować załamanie S&P 500 o 400 punktów, czyli 12%, w przypadku słabego zamknięcia.

Wcześniej różne analizy ostrzegały, że w tym miesiącu nastąpi masowa korekta rynku akcji.